Marzyli o nim od dawna, bo w Rajczy był już jakiś czas, w Węgierskiej Górce otwarto niedawno, a oni nie mieli nic. Wspólnymi siłami zawalczyli i powstał piękny teren rekreacyjny ze wszystkim co potrzeba do szczęścia. Teren został oddany do użytkowania latem 2021 roku. Dzieci, młodzież i dorośli mają gdzie się spotykać i wszyscy są zadowoleni. Sport to zdrowie i można oderwać się od telefonu czy laptopa, zrelaksować po pracy i odpocząć. Dodatkowo teren ładnie odmienił to miejsce i uatrakcyjnił go. W skład terenu rekreacyjnego ''U Lachów'' w Ujsołach wchodzą rolkowisko, pumptrack, mini rampa, boisko do koszykówki, urządzenia placu zabaw oraz parking. 
 
 
Obiekt jest ogólnodostępny i można z niego korzystać bezpłatnie. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z terenu pod opieką osób dorosłych. Korzystający zobowiązani są do przestrzegania zamieszczonego tam regulaminu. 
 
 
Pumptrack służy do jazdy na rowerach, łyżworolkach, deskorolkach oraz hulajnogach.  Każda osoba korzystająca z pumptacku ma obowiązek noszenia kasku ochronnego oraz ochraniaczy przez cały czas jazdy. 
 
 
Użytkownicy korzystają z pumptracku na własną odpowiedzialność. W jednym czasie z toru może korzystać jedna osoba. Trzeba podkreślić, że uprawiane tutaj sporty są niebezpieczne, dlatego trzeba przestrzegać regulaminu i zasad bezpieczeństwa, by uniknąć urazów. Nie przeceniajcie swoich możliwości, nie rozpoczynajcie jazdy bez odpowiedniego przygotowania. Dbajmy też wspólnie o to miejsce, by służyło jak najdłużej i mieszkańcom i turystom. 
 
zdjęcia: Magdalena Sporek
Udostępnij Drukuj E-mail