"Zarząd Okręgu PZW Bielsko-Biała dotrzymał słowa. W ubiegłym tygodniu wraz z niezawodnymi osobami ze Społecznej Straży Rybackiej prowadzono zarybienie uzupełniające pstrągiem potokowym w miejscu kwietniowego zatrucia Soły w Żywcu.

Do rzeki trafiło około 280 kg ryb, co w przeliczeniu na sztuki daje liczbę około 10 tysięcy małych pstrągów. Miałem przyjemność dołączyć do zasilania Soły kilkudziesięcioma pstrągami. Ryba została rozprowadzona także w innych odcinkach Soły. Kolejny gatunek, który niebawem trafi do wody to "świnka”. Gratuluję naszym wędkarzom tak dobrej postawy, jak zapewniłem już wielokrotnie, możecie liczyć na pomoc Miasta Żywca w każdym z dalszych podejmowanych przez Was działań." - informuje Antoni Szlagor Burmistrz Żywca.

Ponadto 18 września br. Soła została zarybiona pstrągiem potokowym. Piękne i w znakomitej kondycji rybki poszły do wody. W zarybieniu udział brały udział Koła Wędkarskie z Węgierskiej Górki oraz Żywca. Szczególne podziękowania należą się Wiceprezesowi Okręgu Andrzejowi Kubalicy, Łukaszowi Koniecznemu, Tomaszowi Knapkowi oraz SSR z Okręgu PZW Bielsko Biała.

Warto wiedzieć, że: 

"Soła to pierwszy duży prawobrzeżny dopływ Wisły. Ma długość około 89 km. Rzeka ta zaczyna się jako połączenie kilku potoków górskich Beskidu Żywieckiego w miejscowości Rajcza. Soła uchodzi do Wisły w okolicach Oświęcimia (na wysokości ok.226m n.p.m). Koszarawa  natomiast to rzeka górska, prawy dopływ Soły o długości 33,7 km. Jej źródłowe potoki znajdują się na zachodnich stokach Jałowca (1111m n.p.m). na wysokości ok. 1000m.  Do Soły uchodzi w centrum miasta Żywiec, na wysokości ok. 344m n.p.m. Koszarawa tworzy naturalną granicę między Beskidem Żywieckim, a Beskidem Makowskim." - mówi Jacek Seweryn.


źródło i zdjęcia: Polski Związek Wędkarski Żywiec Zabłocie

zdjęcie oraz inf. o rzekach: Jacek Seweryn

Udostępnij Drukuj E-mail