15 kwietnia 2018 roku Dzięcięcy Zespół Folklorystyczny "Zbójnicok" z Rycerki Górnej  wraz z Kapelą Ochodzita wystąpił podczas mszy w oprawie góralskiej w Rychwałdzie. Zapraszamy do obejrzenia video z tego wydarzenia. 

Kapela "Ochodzita" powstała w 1995 roku. Nazwa jej związana jest z górą „Ochodzita”, która oddziela Beskid Śląski od Beskidu Żywieckiego i położona jest na terenie Koniakowa w głównym grzbiecie karpackim.
Członkowie kapeli wywodzący się z jej okolic, prezentują folklor górali żywieckich i śląskich w zgodzie z rodzimą tradycją i tożsamością regionalną. Muzyka góralska jest dla nich nie tylko sposobem na życie, ale przede wszystkim wielką miłością, którą przy każdej okazji pragną dzielić się z innymi.

O historii Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Zbójnicok" z SP w Rycerce Górnej pisaliśmy tutaj Rycerka Górna jest dumna z tego Zespołu, dzieci bardzo się cieszą, gdyż mogą się rozwijać i uczestniczyć w wielu  ważnych wydarzeniach w naszych regionie.

Warto podkreślić, iż od 1 września 2015 roku kierownikiem Zespołu" Zbójnicok" jest  Piotr Puszyński - skrzypek, altowiolista, najmłodszy i zarazem bardzo doświadczony muzyk kapeli „Ochodzita”. Oprócz muzykowania zajmuje się o działalnością pedagogiczną. Od września 2009 r. uczy gry na skrzypcach w Ognisku Muzycznym Państwowej Szkoły Muzycznej w Żywcu, a od 2010 roku pracuje jako nauczyciel muzyki w Zespole Szkół w Rycerce Górnej oraz w Zwardoniu. Od stycznia 2018 roku prowadzi  w SP w Rycerce Górnej warsztaty dla dzieci z gry na piszczałkach z projektu "Scheda z Nutką".

Udostępnij Drukuj E-mail